Świąteczny okres w polskiej kancelarii w UK

0
1250

Grudzień jest nie tylko okresem zbliżających się Świąt. To także czas wzmożonej pracy dla wielu kancelarii.

Okres wzmożonych wypadków
W jednej z najsłynniejszych świątecznych piosenek, Chris Rea śpiewał „I’m coming home for Christmas”. W grudniu ruch na drogach jest szczególnie wzmożony. Wielu podróżujących przemieszcza się z miejsca na miejsca, nierzadko z jednego końca kraju, a nawet Europy – na drugi. Do tego dochodzi też nerwowa atmosfera, niejednokrotnie także trudne warunki drogowe. W związku z tym o wypadki drogowe, często tragiczne w skutkach, wyjątkowo łatwo.  Między 1 a 26 grudnia 2018 zostało przez kancelarię Optimal Solicitors otwartych ponad 450 spraw związanych z wypadkami na drogach, w pracy lub miejscach publicznych. Ponad 450 wypadków, które zdarzały się oczywiście zawsze – nieoczekiwanie, chociaż w wielu przypadkach można ich było uniknąć. Apogeum przypada na ostatnie 10 dni grudnia – wtedy to trwa już świąteczna gorączka, zaraz później rozpoczyna się Sylwestrem okres karnawałowy. Przyczyną wielu wypadków jest oczywiście alkohol.

Pomoc prawnika
Bezpośrednio po wypadku szukamy oczywiście pomocy medycznej. Później jednak zaczynamy myśleć o innych kwestiach – często nieodzowna jest pomoc prawna. Ma to szczególne znaczenie dla osób mieszkających poza granicami swojego kraju, nieznających lokalnego porządku prawnego, na przykład dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Optimal Solicitors to polska kancelaria prawna w UK. Świadczy kompleksowe usługi nie tylko w zakresie odszkodowań. O jej działalności mogliście już słyszeć – firma angażuje się w polska edycję WOŚP na terenie Wielkiej Brytanii oraz Mission Christmas, polegającą na zbiórce prezentów dla dzieci w trudniejszej sytuacji życiowej i materialnej na terenie Wielkiej Brytanii.

Kiedy warto skorzystać z usług kancelarii
Kiedy warto udać się do kancelarii i skorzystać z usług wykwalifikowanego prawnika? Zawsze kiedy mamy wątpliwości natury prawnej, wtedy gdy czeka nas sprawa w sądzie lub musimy zmierzyć się z podmiotem takim jak firma ubezpieczeniowa. Warto w tych sytuacjach udać się do profesjonalisty, który na chłodno, bez emocji nam towarzyszących oceni sytuację, poradzi czy i po jakie środki prawne sięgnąć oraz – czy mamy szanse aby sprawę wygrać.
Optimals Solicitors służą pomocą we wszystkich sprawach związanych z wypadkami. Prawnicy działają w oparciu o zasadę „no win no fee”, reprezentując swoich klientów zawsze gdy biorą oni w wypadkach wynikłych nie z własnej winy. W takich sytuacjach starać się można na przykład na odszkodowanie za poważny lub trwały uszczerbek na zdrowiu, taki jak na przykład uraz mózgu, uszkodzenie kręgosłupa. Uprawnione do odszkodowania będą też te osoby, które ucierpiały na skutek wypadku w pracy, czy poniosły straty w wyniku wypadku drogowego. 

Warto jednak wspomnieć, że Optimals Solicitors zajmują się nie tylko sprawami powypadkowymi. Prawnicy biorą także sprawy z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, dotyczące zakupu nieruchomości czy rozwodu. Świadczą także usługi klientom biznesowym. Jeśli więc mieszkasz w Wielkiej Brytanii i potrzebujesz pomocy prawnej – bez wahania zgłoś się do kancelarii. Prawo ma swoje meandry, w których laikowi łatwo się zgubić. Warto skorzystać z merytorycznego wsparcia specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here