W jakich sytuacjach warto się zwrócić po poradę prawną dla firmy?

0
798

Przedsiębiorcy zobowiązani są do przestrzegania określonych norm prawnych. Gdy pojawiają się wątpliwości z interpretacją obowiązujących przepisów, warto udać się do kancelarii prawnej.

Prawo w biznesie

Wszystkie firmy działające w Polsce zawieszone są w sieci tworzonej przez przepisy prawa obowiązujące zarówno w kraju, jak i na terenie całej Unii Europejskiej. Są również zobowiązane do przestrzegania przepisów w tych krajach poza UE, z którymi prowadzą współpracę.

Prawo w biznesie obejmuje szeroką gamę różnych dziedzin, w tym między innymi:

  • prawo gospodarcze,
  • prawo pracy,
  • prawo spółek
  • prawo nieruchomości itd.

Jeśli pojawiają się problemy lub wątpliwości dotyczące obowiązujących przepisów, warto skonsultować się z fachowcami w tej dziedzinie – prawnikami.

Porada prawna dla przedsiębiorcy

Przedsiębiorcy korzystają z pomocy prawnej w różnych sytuacjach, gdy konieczne jest uzyskanie jednoznacznej odpowiedzi na konkretne zapytania prawne.

Wsparcia może udzielić adwokat prawa pracy, który zajmuje się świadczeniem poradnictwa w ramach prawa pracy. Oferuje on także pomoc prawną dla cudzoziemców zatrudnianych w Polsce.

Wsparcie prawne wybierane jest również przez spółki różnych typów, w tym spółki akcyjne i z ograniczoną odpowiedzialnością, gdy przeprowadzane są upadłości, fuzje i przejęcia, gdy firma chce bronić się przed nieuczciwą konkurencją lub też odzyskać pieniądze od dłużników.

Przedsiębiorca może zatem otrzymać kompleksową pomoc zawsze wtedy, gdy pojawiają się wątpliwości związane z interpretacją konkretnych przepisów, ale również wtedy, gdy otrzymuje on pismo z urzędu czy pozew.

Stała obsługa prawna klientów biznesowych

Firmy mogą korzystać z pomocy prawnej zarówno jednorazowo, gdy jest ona potrzebna, jak również – wybrać stałą obsługę prawną.

Usługa stałej obsługi prawnej jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcą uzyskać ciągły dostęp do fachowego wsparcia prawnego z związku z prowadzoną przez siebie działalnością. Takie usługi przeznaczone są zarówno dla działalności jednoosobowych, jak również dla spółek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here