Wynajem długoterminowy auta – czy to się opłaca? Na czym polega wypożyczanie samochodów na dłużej?

0
1454
Wynajem długoterminowy auta – czy to się opłaca? Na czym polega wypożyczanie samochodów na dłużej?

Wynajem długoterminowy auta to jedna z popularniejszych usług na jaką decydują się przedsiębiorstwa, ale i osoby prywatne. To korzystna forma alternatywy głównie dla leasingu samochodowego. Na czym więc polega długoterminowe dzierżawienie samochodu i czy rzeczywiście to się opłaca?

Wynajem długoterminowy – na czym polega?

Wynajem długoterminowy samochodu to forma dzierżawy pojazdu na określony w umowie czas i za określoną kwotę. Skorzystać z takiego rozwiązania mogą zarówno firmy, które potrzebują aut na dłużej lub prywatne osoby. Wynajem długoterminowy jest równie popularny co krótkoterminowy, który przydatny jest podczas weekendowych wyjazdów, delegacji lub dalszych wycieczek. Wypożyczalnie samochodów zapewniają jeszcze szereg innych niezbędnych usług, np. pakiety ubezpieczeń, wymiana opon, serwisowanie, bieżące naprawy wynikające z eksploatacji, zniżki na korzystanie z myjni itp. Firmy, które wynajmują auta mają nowe, sprawne i zadbane pojazdy z każdego autosegmentu. Szukając odpowiedniej wypożyczalni, warto sprawdzać, czy obowiązuje limit kilometrów. Może się bowiem okazać, że dana firma ustala ile w określonym czasie może przejechać wypożyczony pojazd. Istotna jest również kwestia opłaty wstępnej, która jest wymagana przez niektóre firmy oferujące wynajem aut.

Wynajem długoterminowy auta – komu się opłaca?

Wynajem długoterminowy auta opłaca się przede wszystkim firmom (www.totalmoney.pl), często jest on alternatywą dla leasingu samochodowego. Przedsiębiorstwa lub osoby, które chcą jedynie mieć możliwość korzystania z samochodu, bez późniejszego wykupu, decydują się na wynajem. Nie muszą ponosić żadnych kosztów poza stałą miesięczną opłatą oraz paliwem, otrzymują też pakiet dodatkowych usług. Leasing natomiast jest przeznaczony dla firm, które chcą wykupić samochód po zakończeniu umowy o dzierżawie auta. W przypadku długoterminowego wynajmu również możliwe jest wykupienie pojazdu, jednak cena takiej usługi jest dosyć wysoka i zwyczajnie się nie opłaci.

Auto na abonament – od czego zacząć?

Wynajem długoterminowy samochodu jest bardzo prosty, jeżeli chodzi o sam proces i formalności. Wystarczy wybrać wypożyczalnię aut świadczącą usługi długoterminowe, sprawdzić jaka jest tam flota, zdecydować się na konkretny model auta i skontaktować się z firmą. W większości przypadków można to zrobić przez Internet. Następnie należy podpisać umowę, a auto będzie można odebrać w dogodnym dla klienta miejscu.

Indywidualni klienci muszą przedstawić wypożyczalni dowód osobisty lub paszport, a także prawo jazdy. Niektóre firmy wprowadzają limit dotyczący wieku. W większości wypożyczalni auto może wynająć osoba, która ma prawo jazdy od co najmniej roku. Musi mieć ona minimum 19, a nie więcej niż 75 lat. Firmy decydujące się na wynajem długoterminowy powinny przedstawić kserokopie takich dokumentów jak REGON, NIP, zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpis z rejestru KRS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here