Wypowiedzienie umowy z operatorem telefonii komórkowej T-Mobile

1
21205
Wypowiedzienie umowy z operatorem telefonii komórkowej T-Mobile

Każdy z nas niejednokrotnie korzystał z usług różnego rodzaju operatorów telefonii komórkowej, poprzez zawieranie terminowych umów. Czasem jednak jest tak, że nie jesteśmy do końca zadowoleni z oferowanych nam usług i najzwyczajniej w świecie, chcemy zakończyć współpracę przed określonym umownie terminem. Wypowiedzenie umowy zawartej z operatorem telefonii komórkowej T- Mobile, czy jest to w ogóle możliwe, jakie wiążą się z tym konsekwencje i jak się do tego zabrać. Zawsze istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia współpracy, tylko musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będzie to dla nas korzystne. Bardzo często operator zastrzega sobie w umowie klauzulę, iż jeśli zakończymy z nim współpracę przed określonym w umowie terminem, będziemy zmuszeni opłacić ustaloną karę umowną, do czego zobowiązujemy się w dniu podpisania umowy.

Kara za zerwanie umowy?

Zatem pozostaje pytanie w jakiej wysokości będzie to kara i czy zwyczajnie nam się to opłaca. Wysokość kary zależna jest od bardzo wiele czynników, składa się na nią okres na jaki podpisaliśmy umowę, ile czasu pozostało nam do terminowego zakończenia współpracy, czy była to umowa stricte abonamentowa, czy też braliśmy do tego aparat telefoniczny bądź inne urządzenie udostępnione przez ww. operatora. Tak czy inaczej kara jaką będziemy zmuszeni ponieść a dokładnie jej wysokość zawsze jest wcześniej ściśle określona w umowie. Dlatego ważne jest abyśmy dokładnie zapoznali się z jej treścią zanim przystąpimy do procesu wypowiedzenia.

Miesięczny okres wypowiedzenia

Kolejną kwestią jest to iż będzie obowiązywał nas miesięczny okres wypowiedzenia. W praktyce wygląda to tak, że po wpłynięciu owego wypowiedzenia będziemy zobowiązani uiścić opłatę za jeszcze jeden pełny okres rozliczeniowy. Istnieją różne wyjątki, przykładowo jeśli złożymy takie wypowiedzenie w ostatnim miesiącu trwania umowy, wtedy ostatnia faktura przyjdzie pomniejszona o daną ilość dni w których usługa była już dla nas niedostępna. Wyżej przytoczona procedura jest książkowym wzorem, ale co do zasady każdy klient jest traktowany indywidualnie i terminy mogą się nieznacznie różnić.

Co powinno zawierać wypowiedzenie?

Przejdźmy do sedna, a więc, jak powinniśmy się zabrać za samo wypowiedzenie ciągle trwającej umowy z operatorem T- Mobile. Jest to bardzo proste i nie wymaga skomplikowanych procedur. Napisane przez nas pismo, mówiące o rezygnacji z usług wysyłamy na adres mailowy operatora bądź osobiście dostarczamy do pobliskiego salonu T- Mobile. Ważne jest abyśmy w takim piśmie uwzględnili nasze dane, numer telefonu oraz numer umowy abonenckiej, bądź jeśli takiego nie posiadamy, numer telefonu którego umowa dotyczy. Pamiętajmy o tym, że takie pismo powinniśmy podpisać własnoręcznie.


Zobacz jak wybrać dobry tablet z klawiaturą i rysikiem

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here