Zakup czy wynajem niszczarki do dokumentów?

0
2093

Prowadzenie firmy oznacza składowanie licznych dokumentów. Po upływnie odpowiedniej ilości czasu należy je zniszczyć, by dane nie wpadły w niepowołane ręce. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup specjalistycznej i dość kosztownej niszczarki, ale czy naprawdę jest to jedyne wyjście? W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się wynajem niszczarek. Dowiedz się, które rozwiązanie lepiej się sprawdza.

Zakup niszczarki

Niszczarka w każdej firmie jest niezbędna, zwłaszcza teraz, gdzie ochrona danych osobowych jest priorytetem. Ręczne niszczenie dokumentów, na których znajdują się jakiekolwiek dane wrażliwe lub wyrzucanie papierów bez niszczenia to błąd, za który można zapłacić dużą cenę.

Właśnie z tego względu bardzo wiele osób decyduje się na zakup niszczarki do dokumentów. Jest to jednak dość droga inwestycja. Profesjonalny sprzęt potrafi kosztować, należy pamiętać także o ponoszonych kosztach eksploatacji, serwisowania i przeglądów. Zakup niszczarki jest wygodny, ale może nastręczać problemów i dodatkowych kosztów. Dlatego świetną alternatywą jest dzierżawa sprzętu.

Wynajem niszczarek – na czym polega?

Dzierżawa niszczarek to tak naprawdę bardzo proste rozwiązanie. Wynajmujesz profesjonalny sprzęt biurowy za niewielką opłatę. W dzierżawie znajdują się urządzenia różnego rodzaju – korytarzowe, przybiurkowe i przemysłowe. Wybór należy do ciebie, ale dzierżawca może podpowiedzieć, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku i pomóc ci dobrać model, który będzie maksymalnie funkcjonalny dla twoich potrzeb.

Wynajem niszczarki lub całego systemu niszczącego to świetne rozwiązanie. Nie martwisz się montażem ani transportem – tym zajmuje się dzierżawca. Tak naprawdę użytkujesz sprzęt z najwyższej półki, nie musząc martwić się o nic.

Zalety wynajmu niszczarek

Wynajem niszczarek ma jedną zaletę, która sprawia, że to o wiele lepsze rozwiązanie. Cena. Ponosisz niewielką opłatę raz w miesiącu lub raz na jakiś czas rozliczeniowy, nie musisz więc wykładać dużej kwoty od razu. Jeśli do tego doliczy się jeszcze koszty serwisu czy montażu, to od razu widać, że jest to o wiele lepsze rozwiązania.

Warto także zwrócić uwagę, że wielu przedsiębiorców po prostu nie stać na zakup kilku niszczarek najlepszej jakości, czyli takich, których stopień bezpieczeństwa jest najwyższy. Wynajem niszczarek pozwala na użytkowanie najlepszego i najbardziej sprawdzonego sprzętu bez ponoszenia wysokich kosztów.

Kolejną cechą z długiej listy zalet jest fakt, że wynajęte niszczarki są bezproblemowe. Każda awaria czy problem są rozwiązywane przez dzierżawcę, który także wykonuje serwis urządzenia. Tak naprawdę wszystkie sprawy techniczne są zatem poza tobą, a to naprawdę wygodne. Ty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów poza opłatą dzierżawczą. Na uwagę zasługuje również fakt, że niszczarki na wynajem są idealnie dobrane do potrzeb firmy. Nie tylko jej wielkości, lecz także rodzaju przechowywanych danych. Tak, by wszystko było bezpieczne i zgodne z najnowszymi przepisami. Liderem takich rozwiązań jest marka Avarus http://avarus.pl/serwis-i-uslugi/

Biuro handlowe i serwis:
05-270 Marki, ul. Okólna 43A/43B, lok 3b
e-mail: avarus@avarus.pl
tel. 22 356 90 60