Zapisy, których nie może zabraknąć w polisie OC dla firm IT

0
634

Ubezpieczenie zawodowe OC dla specjalistów z branży IT to konieczność dla freelancerów, przedsiębiorców i dużych firm, w których stawia się na ochronę majątków firmowego i własnego. Taka polisa jest zabezpieczeniem dla usługobiorcy, lecz również stanowi ochronę dla klienta, który musi się uporać z powstałymi szkodami, a tych może być mnóstwo. W branży IT praca specjalistów wiąże się z ogromnym ryzykiem zawodowym, dlatego ubezpieczenie tego rodzaju, choć nie jest niezbędne, dla wielu kontraktorów, przedsiębiorców i firm działających w skali krajowej lub międzynarodowej, staje się obowiązkowym elementem współpracy. Jakich zapisów nie może zabraknąć w polisie OC zawieranej przez firmy z branży IT?

Szeroki standard ochrony

Coraz więcej firm wymaga szerokiego standardu ochrony oraz dopasowania polisy do rodzaju i skali realizowanych usług. Ubezpieczenia firm IT obejmują zatem nie tylko zabezpieczenie na wypadek roszczeń finansowych, w tym konieczności pokrycia zasądzonego odszkodowania, lecz również wsparcie specjalistów w rozmaitych sytuacjach.

Ważne elementy polisy OC dla firm IT

W polisie OC dla firm z branży IT liczy się wysokość sumy ubezpieczenia, która ustalana jest na podstawie zapisów umowy zawieranej między klientem a firmą podejmującą się realizacji usług.

W polisie OC nie może ponadto zabraknąć zapisów dotyczących między innymi:

  • ryzyk, które obejmuje ubezpieczenie, w tym pokrycia kosztów związanych ze     stratami, wynikłymi z zaniechania, niedotrzymania terminu, niedostarczenia zamówionych usług/produktów, naruszenia tajemnicy handlowej, naruszenia praw własności intelektualnej, utraty wizerunku, itp.;
  • wypłaty ubezpieczenia w przypadku uszkodzenia dokumentów i danych;
  • dochodzenia roszczeń związanych ze skutkami nieuczciwego postępowania pracowników;   
  • zasad i warunków wypłaty ubezpieczenia w określonych sytuacjach. 

W polisie OC dla firm powinny być także poruszone kwestie:

  • związane z ubezpieczeniem przed szkodami w cyberprzestrzeni;   
  • związane z ubezpieczeniem cyber od roszczeń osób trzecich.    

Dlaczego warto mądrze wybrać polisę?

Dobrze skonstruowana polisa zagwarantuje ochronę zarówno w przypadku współpracy z firmami na terenie Unii Europejskiej, jak i USA czy Kanady, gdzie koszty dochodzenia roszczeń są znacznie wyższe, a droga postępowania odmienna.

Ze względu na szereg ryzyk występujących w branży IT, jeszcze bardziej dostrzegalnych w firmach, które współpracują z wieloma klientami oraz realizują usługi bazując na pracy wielu pracowników czy kontraktorów, zapisy w polisie OC mają ogromne znaczenie.

Gdzie znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie OC dla kontraktorów i firm IT?

Po szczegółowo skonstruowaną ofertę ubezpieczenia warto się zwrócić do fachowców w branży. Jedną z takich firm jest Findia – Cyberbezpieczeństwo, która znając możliwości i zagrożenia obecne w dziedzinie IT, precyzyjnie dopasowuje ofertę do potrzeb każdej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here