Czym są kasetony reklamowe i gdzie zamówić?

0
1043

Tradycyjne formy reklamy w postaci stalowych tablic nie robią już na nikim wrażenia. Aby firma mogła wyróżnić się spośród innych, powinna stawiać na rozwiązania innowacyjne, atrakcyjniejsze wizualnie i bardziej pomysłowe. Świetnym sposobem na oryginalną formę reklamy są kasetony reklamowe.

Czym są kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe są udoskonaloną technologicznie formą szyldu. Mogą występować w wersjach jednostronnych bądź dwustronnych i z reguły są podświetlane od wewnątrz. Taka innowacyjna tablica pozwala firmie się wyróżnić z tłumu i przykuć uwagę odbiorców.

Głównym zadaniem kasetonu reklamowego jest skuteczne promowanie marki, wobec czego najczęściej przedstawia on nazwę firmy oraz jej logo. Może przybierać niemal dowolny kształt (nie tylko prostokąta czy kwadratu) i najczęściej pojawia się na zewnętrznych elewacjach budynków, lecz może być zawieszony również wewnątrz pomieszczeń.

Zalety kasetonów reklamowych

Zdecydowanie największą zaletą kasetonów jest ich efektowny i elegancki wygląd. W przeciwieństwie do metalowych tablic nie trzeba się obawiać o pogorszenie z czasem ich estetyki – nie blakną, nie rdzewieją, nie próchnieją itd. Kasetony są również łatwe w czyszczeniu, ponieważ posiadają gładką powierzchnię. Dzięki podświetleniu LED reklama zawsze jest doskonale widoczna.

Rodzaje kasetonów reklamowych

Rodzajów kasetonów jest bardzo dużo, a przedstawiając je należy przede wszystkim skupić się na ich charakterze oraz montażu.

Kasetony jednostronne – występują zazwyczaj w kształcie prostokąta i są przyczepiane do ściany.

Kasetony dwustronne – mają charakter przestrzenny i montowane są prostopadle do ściany (wystają poza obrys budynku). Mogą przybierać dowolne kształty i formę.

Jeżeli chodzi o materiały, z jakich są wykonane kasetony oraz zastosowanej technologii, najczęściej wyróżnia się: winylowe z elastycznym licem, z dibonu, pleksi, LED, aluminiowe, jednostronne i dwustronne. Występują również w wersji drewnianej, ale jest to zdecydowanie rzadziej spotykane rozwiązanie.

Gdzie zamówić kasetony reklamowe?

Coraz więcej firm stawia na wykorzystanie nowoczesnych kasetonów reklamowych do promocji swojej marki. W związku z tym, iż jest to rozwiązanie droższe niż w przypadku tradycyjnych szyldów, warto zdecydować się na zamówienie bezpośrednio u producenta. Przykładem mogą być kasetony AnyShape z Warszawy.

Taki zakup wiąże się wyłącznie z zapłatą za sam produkt, bez dodatkowych opłat jak na przykład marża pośrednika. Dodatkowo współpraca bezpośrednio z producentem umożliwia wpływanie na powstającą koncepcję od samego początku, dzięki czemu efekt końcowy całkowicie spełni oczekiwania klienta.

Źródło:

https://pracabezszefa.pl/kasetony-reklamowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here