Program do wystawiania faktur – sposób na prostą księgowość?

1
699

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważne jest prowadzenie uporządkowanej i przejrzystej księgowości. W takim przypadku można skorzystać z usług księgowej lub skorzystać z tańszej alternatywy, jaką jest zakup programu do wystawiania faktur – bo ich wystawianie, choć z pozoru nie jest zadaniem skomplikowanym, to potrafi przysporzyć problemów. Zaletą programów do fakturowania, a nawet prowadzenia całej księgowości online jest łatwość w ich obsłudze, duży wybór funkcji oraz ich niewysoka cena.

  1. Czy i kiedy warto zdecydować się na zakup programu do fakturowania?
  2. Program do wystawiania faktur – jaki wybrać?
  3. Jak działa program do fakturowania?

Czy i kiedy warto zdecydować się na zakup programu do fakturowania?

Program do wystawiania faktur, choć nie jest obowiązkowym narzędziem w firmie, to potrafi usprawnić i przyśpieszyć pracę, a sam proces dokumentowania sprzedaży staje się przejrzysty i uporządkowany. Wystawianie faktur to obowiązek każdego przedsiębiorcy, dlatego warto kierować się zawsze nowoczesnymi rozwiązaniami, a jednym z nich są właśnie specjalne programy.

Dlatego przedsiębiorca, który sam prowadzi księgowość lub posiada wielu klientów i chce usprawnić dział księgowości w swojej firmie powinien rozważyć zakup programu do faktur, ponieważ jest to zdecydowanie duży krok w stronę nowoczesnej księgowości (więcej informacji tutaj: https://www.rafsoft.net/nowoczesne-programy-do-faktur-vat-duzy-krok-w-strone-automatyzacji-sprzedazy-i-nie-tylko/) i zorganizowanego obiegu dokumentacji, a wysyłanie faktur będzie należało do jednych z najłatwiejszych zadań nawet dla początkujących przedsiębiorców.

Program do wystawiania faktur – jaki wybrać?

Na rynku można znaleźć aplikacje do księgowości online jak np. Pakiet Przedsiębiorcy Faktura Vat lub inny bezpłatny program do wystawiania faktur, jednak często nie posiada on wielu przydatnych i ważnych funkcji, jak chociażby możliwość korygowania faktury VAT lub wystawiania nieograniczonej liczby dokumentów.

Dlatego, aby korzystać z profesjonalnej księgowości online, warto rozważyć zakup programu do faktur oferujący cały wachlarz przydatnych funkcji. Nowoczesny program zapamięta dane kontrahenta, a nawet za jednym kliknięciem sam je ściągnie z bazy GUS, dzięki czemu unika się pomyłek oraz oszczędza czas na szukanie i wpisywanie danych.

Jak działa program do fakturowania?

Funkcjonalny program pomaga wystawić fakturę zaledwie w kilku krokach, a co ważniejsze również pomaga kontrolować wydatki. Prosty program pozwala wystawiać faktury w szybki i przejrzysty sposób. Można wysyłać za jego pomocą dokumenty, takie jak: faktura VAT, faktura proforma, paragon. Umożliwia również wysyłkę faktur walutowych, faktur zaliczkowych, a nawet faktur korygujących, czyli tzw. korekt. Dany dokument pobieramy jest w formie PDF lub wygenerowany w najnowszej wersji JPKi przesyłany bezpośrednio do kontrahenta mailem, dzięki czemu wysyłka faktur zajmuje mniej niż kilka minut, nie trzeba chodzić na pocztę, nadawać listu poleconego i czekać kilka dni na potwierdzenie od klienta otrzymania danego dokumentu.

Więcej informacji tutaj: https://www.rafsoft.net/programy-do-fakturowania-najlepszy-sposob-by-ulatwic-sobie-fakturowanie-i-oszczedzac-czas-na-wazniejsze-sprawy/

Dobry program do wystawiania faktur, który można znaleźć na stronie https://www.rafsoft.net to przede wszystkim prosta obsługa; różnorodne funkcje z możliwością ich modyfikacji względem potrzeb danej firmy; zapamiętywanie danych kontrahentów; przechowywanie i segregowanie faktur; możliwość wysyłki faktur w różnych walutach oraz faktury w wielu językach; tworzenie list i raportów i wiele innych przydatnych funkcji. Jednak przede wszystkim dobry program to łatwe i szybkie wystawianie dokumentów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here