Wysyłka palet kurierem – jak nadać, przygotować i wysłać?

0
592

Wysyłka palet to popularna forma, szczególnie wśród firm i przedsiębiorstw. Opcja ta jest wygodna i często stosowana, między innymi przy przedstawianiu produktów potencjalnym klientom. Palety pozwalają na jednorazową wysyłkę dużo większej ilości rzeczy. Dlatego dziś zajmiemy się właśnie tym tematem. Powiemy Ci, jak prawidłowo nadać taką przesyłkę oraz jak powinna być przygotowana sama paleta. Sprawdzimy także, gdzie wyślesz ją najtaniej oraz jakie normy wymiarowe musi spełnić. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do lektury!

Jak nadać paletę kurierem?

Wszystko można szybko i łatwo załatwić drogą internetową. Są dwa sposoby, aby to zrobić. Pierwszy polega na skorzystaniu z bezpośredniej strony danej firmy kurierskiej. Druga opcja to porównywarka cen kurierów (https://allekurier.pl/). Z jej pomocą można prosto wycenić paletę i znaleźć najkorzystniejszą cenowo opcję. To bardzo dobra opcja, szczególnie przy paletach, których wysyłka potrafi być dość kosztowna. Przy wycenie palety należy podać kilka informacji. Najpierw wpisujemy kraj nadania oraz kod pocztowy, w kolejnym okienku te same informacje o miejscu dostawy. Następnie podajemy wagę oraz wymiary palety. Możemy także wybrać opcje dodatkowe, takie jak ubezpieczenie lub pobranie.

Jak prawidłowo przygotować paletę do wysyłki?

Bezpieczeństwo przy wysyłce palet jest bardzo ważne. Dlatego należy zadbać o mocne przymocowanie towaru do samej palety. Najlepiej zrobić to z pomocą folii strecz. Można także użyć specjalnych pasów mocujących. Warto je mieć w wyposażeniu, szczególnie przy częstej wysyłce towaru na paletach. Pamiętaj także, że paleta musi mieć jak najbardziej zbliżone wymiary do tych, które podałeś przy jej nadawaniu! W przypadku dużych odstępstw, kurier może jej nie przyjąć. Maksymalna waga palety może wynosić 900 kg, a wysokość do 180 cm.

Ile kosztuje wysyłka palety?

Obecnie wysyłką palet zajmuje się głównie kurier DPD. W swojej ofercie posiada specjalny cennik właśnie dla tej usługi. W przypadku tej firmy maksymalna waga palety może wynieść 700 kg. DPD przyjmuje standardowe wymiary palety 120 cm x 80 cm. Ceny za palety są podzielone na trzy sektory. Przesyłka do 300 kg kosztuje 166,51 zł brutto. Do 500 kg już 202,94 zł. Ostatni sektor obejmuje palety do 550 kg za 308,73 zł. Jednak warto pamiętać, że najlepiej wycenić swoją paczkę indywidualnie, aby poznać najbardziej korzystną ofertę.

Bezpieczna i tania wysyłka

Tanie przesyłki paletowe to dość specyficzna forma wysyłki. Trzeba przy nich pamiętać o wielu istotnych kwestiach, które są ważne i mają wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego przed wysyłką palety zapoznaj się ze wszelkimi wytycznymi co do jej przygotowania. Prawidłowe zapakowanie to gwarancja pomyślnej dostawy. Choć cena palety jest wysoka, można zawsze znaleźć najkorzystniejszą opcję, która będzie dla nas zadowalająca. Dlatego skorzystaj z porównywarki kurierów i ciesz się dobrą ceną!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here