Chcesz sprzedawać na Amazon? Skorzystaj ze szkolenia

0
1061

Rozwój biznesu to cel każdego przedsiębiorcy. W handlu coraz częściej sprzedawcy decydują się na e-commerce i poszukują optymalnych kanałów dystrybucji swoich towarów. Jedną z możliwości jest marketplace Amazon. Rozważasz rozpoczęcie przygody z tą platformą? W takim razie dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze szkoleń sprzedaży na Amazon. Dowiedz się o nich więcej i poznaj zalety takiej inicjatywy.

Sprzedaż na Amazon – czy warto?

Przede wszystkim warto na początku poznać potencjał tej platformy. Amazon to największa platforma sprzedażowa świata. Każdego miesiąca platformę tę odwiedza miliony osób z różnych stron świata. Jeśli chodzi o Europę, to największe rynki pod kątem popularności to Niemcy i Wielka Brytania. Każdego miesiąca Amazon.de notuje ponad 500 milionów wizyt, natomiast Amazon.co.uk ponad 400 milionów. Wszystkie te osoby mogą być potencjalnymi klientami Twojej marki[1]. Szczególnie czas pandemii pokazał siłę branży e-commerce – firma Amazon odnotowała wzrost sprzedaży o 26 proc. w stosunku do poprzedniego roku w tym samym kwartale[2].

Światowy gigant jest więc szansą rozwoju zarówno dla producentów, chcących dotrzeć ze swoimi produktami do nowych klientów, jak i dla resellerów, którzy prowadzą sprzedaż towarów znanych marek. Polscy sprzedawcy na tle swoich konkurentów z innych krajów mogą bowiem zaoferować korzystne ceny z uwagi na niskie koszty pracy, wynajmu powierzchni magazynowych czy świetnie rozbudowane warunki transportu.

Szkolenia sprzedaży na Amazon – zacznij z pomocą ekspertów

Skoro już wiesz, że sprzedaż na Amazon z Polski to dobry sposób na ekspansję na inne rynki, szansa rozwoju firmy i sposób na budowanie silnej marki – warto zastanowić się, jak zacząć tę przygodę. Oczywiście możesz działać samodzielnie. Zacznij od założenia konta, wybrania modelu biznesowego oraz logistycznego, zbadania potencjału sprzedaży swoich towarów i stworzenia listingu produktów lub podpięcia się pod istniejące już listy produktowe. Następnie przejdź do sposobów promocji, jakie oferuje Amazon, by sprzedawać jeszcze skuteczniej.

Jeśli jednak wolisz najpierw zagłębić się nieco w świat tej platformy i świadomie stawiać kroki na niej pobierz e-book: Sprzedaż na Amazonie: wiedza na start (podlinkować: https://www.nethansa.com/pl/sprzedaz-na-amazon-ebook/). Z opracowania dowiesz się m.in. jaki jest potencjał sprzedażowy platformy, nauczysz się też rozwiązań, które zagwarantują Ci sukces w sprzedaży na tym marketplace’ie. Innym, chętnie wybieranym przez przedsiębiorców posunięciem jest skorzystanie z pomocy firmy, która kompleksowo wspiera sprzedawców i pomaga im rozkwitnąć na globalnym rynku e-commerce. Oferuje m.in. prowadzenie konta, obsługę klientów w 6 językach czy system do automatyzacji sprzedaży na Amazonie.

Podsumowując, jeśli chcesz sprzedawać na Amazon, to nie bój się postawić pierwszego kroku! Śmiało skorzystaj z usług Nethansy, która odciąży Cię w wielu obowiązkach i pomoże osiągnąć sukces. Dzięki wiedzy i doświadczeniu specjalistów z branży międzynarodowego

e-commerce łatwiej odnajdziesz się na największym marketplace na świecie!

[1] https://paczka-wiedzy.pl/amazon-ciekawostki/

[2] https://nt.interia.pl/news-amazon-wygrywa-na-pandemii-z-internetu-zamawiamy-wiecej-i-co,nId,4476343

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here