Jak zrezygnować z usług Netii? Wypowiedzenie umowy Netia [DOC]

5
68697
Jak zrezygnować z usług Netii - Wypowiedzenie umowy Netia

Jednym z dystrybutorów telewizji kablowej, internetu i telefonii jest Netia. Jednak tak samo jak w przypadku wielu innych firm czasami zachodzi konieczność jej wypowiedzenia. Pomimo tego, że Netia obsługuje bardzo wielu użytkowników to jednak nie zawsze każdemu jej usługi będą odpowiadały. W związku z tym warto poznać podstawowe kroki jakie należy wykonać, aby bez problemowo rozwiązać umowę z tą firmą.

Kara umowna za zerwanie umowy? 

W większości przypadków zerwanie umowy z Netia obarczone jest karą umowną. W większości przypadków na infolinii można uzyskać informację, że kara jest wysoka, jednak o ile rzeczywiście jest to możliwe, że kara jest to w większości przypadków wcale nie jest ona taka straszna jakby się wydawało. Właśnie w związku z tym w większości przypadków osoby pracujące na infolinii nie chcą podawać konkretnej wysokości kary.

Jak to zrobić

Wypowiedzenie przede wszystkim musi zostać złożone na piśmie.Trzeba także pamiętać, aby zawrzeć w nim takie informacje jak: data, imię i nazwisko osoby wypowiadającej umowę, numer abonenta, informacje na temat usług, które chce się wypowiedzieć, treść wypowiedzenia obejmującą dokładne informacje na temat usług itp oraz oczywiście podpis osoby wypowiadającej. Wypowiedzenia w formie pisemnej nie trzeba wysyłać pocztą, można je zanieść do punktu obsługi klienta jak również wysłać zeskanowane mailem. Najważniejsze to jednak pamiętać o podpisie, który OBOWIĄZKOWO musi znaleźć się na wypowiedzeniu umowy.

W jaki sposób złożyć wypowiedzenie

Na złożenie wypowiedzenia jest kilka sposobów. Pismo można wysłać do siedziby firmy, faksem, e-mailem bądź też skorzystać z punktu obsługi. W przypadku standardowego wysyłania pocztą warto wysyłać za potwierdzeniem odbioru bądź też listem poleconym, aby mieć świadectwo, że się wysłało.

Sprzęt

Trzeba jeszcze pamiętać, aby w ciągu 14 dni od daty zakończenia świadczenia usług odesłać cały sprzęt uzyskany od firmy. Jeśli tego się nie wykona to będziemy zobowiązani do zapłacenia dość sporych kar umownych.

Rezygnując z umowy z Netią należy pamiętać, że im mniej miesięcy zostało nam do końca tym mniejszą karę zapłacimy oraz o tym, aby w całości odesłać sprzęt otrzymany od firmy Netia. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana.

Wzór wypowiedzenia umowy – Netia [DOC]

Wzór wypowiedzenia umowy – Netia [DOC]

5 KOMENTARZE

  1. Jestem niezadowolona z usług Netii a konkretniej z internetii, od początku odkąd ją posiadam mam problemy z routerem, zacina się często sam się wyłącza, tak bez powodu i trzeba go restartować cały czas, masakra. Do tego filmy się nie nagrywają tak jak jest ustawione tylko czasem jest od połowy filmu czy programu albo ucina film przed końcem szok 😲 tego się nie spodziewałam😲😲😲😲😲😣

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here