Dlaczego warto organizować imprezy integracyjne?

0
497
Dlaczego warto organizować imprezy integracyjne?

W dużych firmach często pojawia się problem swoistej „anonimowości” pracowników. Kiedy osób zatrudnionych jest dużo i są one ulokowane w niezależnych od siebie działach nieraz nie wszyscy się znają, co może pośrednio wpływać również na atmosferę pracy.

Budowanie relacji w miejscu pracy jest istotnym zagadnieniem, któremu powinien przyświecać jeden kluczowy cel, czyli wspólna praca na sukces całej firmy. Dlatego właśnie integracja pracowników jest ważna.

Kiedy imprezy integracyjne mogą być przydatne?

Może również okazać się, że zazwyczaj pracownicy działają w określonych zespołach. Jeśli jednak pracodawca zastanawia się nad tym, aby wyznaczone pogrupowanie poddać modyfikacjom, może pojawić się problem braku porozumienia lub też trudności komunikacyjnych. Nie wszyscy są śmiałymi i otwartymi ludźmi, co nie znaczy, że ich praca nie może być wartościowa. Wobec tego warto zatroszczyć się o integrację zespołu. Mogą w tym pomóc imprezy integracyjne, które niejednokrotnie pozwalają lepiej się poznać i nawiązać bliższe znajomości, co w dłuższej perspektywie może być bardzo cenne.

Dobrym rozwiązaniem mogą być zatem eventy firmowe. Takie wydarzenia zazwyczaj są nieco oderwane od rzeczywistości pracowniczej i skupiają się na zabawie, choć wciąż oscylują wokół miejsca zatrudnienia. Konferencje firmowe mogą:

  • pozwolić pracownikom na bliższe poznanie się
  • zintegrować zatrudnionych
  • dostarczyć rozrywki

Imprezy integracyjne powinny być dokładnie przemyślane i rozplanowane. Niewątpliwie muszą one być atrakcyjne, ponieważ w przeciwnym wypadku frekwencja może nie być zadowalająca. Zadbanie o atmosferę w firmie wymaga trochę zachodu, ale warto troszczyć się o szczegóły. Zorganizowanie świetnej zabawy, podczas której oficjalna atmosfera pójdzie w niepamięć, a pracownicy będą mieli okazję poznać się od innej strony może przynieść duże korzyści. Ma to znaczenie zwłaszcza tam, gdzie ważna jest praca zespołowa, a zmiany w składach grup są dynamiczne. W wielkim przedsiębiorstwie trudno nawiązać kontakt z każdym i zazwyczaj ludzie dzielą się na pewne grupki. Pracodawca powinien dać im możliwość wyjścia spoza tych ram i poczucia się częścią całej społeczności firmowej. Eventy mogą być do tego świetną okazją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here