Gotowa spółka – kiedy warto rozważyć jej zakup

0
1545
Gotowa spółka - kiedy warto rozważyć jej zakup

Od kilku lat na Polskim rynku istnieje możliwość zakupu gotowych spółek z o. o.. Sprzedażą zajmują się wykwalifikowane firmy, które oferują wiele rodzajów spółek oraz pomoc przy kwestiach formalnych. Jednak wciąż wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Czy warto to zrobić?

Oto pięć powodów, dla których opłaca się kupić gotową spółkę.

1. Szybkość

Jeżeli zależy Ci na prowadzeniu działalności od razu i nie chcesz spędzać swojego czasu w urzędach to zakup gotowej spółki jest idealnym rozwiązaniem. Spółka należy do Ciebie już w momencie podpisania umowy, a działalność możesz zacząć natychmiast. Całość zajmuje ok 1-2 dni, a nie jak w przypadku rejestracji spółki od nowa – nawet kilka miesięcy.

2. Wygoda

Zakup gotowej spółki to przede wszystkim wygoda. Nie musisz przygotowywać mnóstwa dokumentów, chodzić od jednego urzędu do drugiego w celu załatwienia wszelkich formalności. Gotowa spółka posiada wszelkie dokumenty i rejestracje, a Twój wkład ogranicza się jedynie do złożenia kilku podpisów. Dodatkowo, wszelkich formalności można dokonać na odległość, jeśli obie strony nie mogą spotkać się w jednym miejscu.

3. Bezpieczeństwo

Kupując gotową spółkę od profesjonalnej firmy możemy być pewni, że jest ona czysta. Oznacza to, że nie ma zadłużenia, historii kredytowej, historii gospodarczej oraz nie jest związana żadnymi umowami.

4. Elastyczność

Jeśli potrzebujesz zezwoleń, koncesji lub licencji do prowadzenia swojego biznesu, istnieje możliwość wybrania spółki, która posiada wszelkie niezbędne dokumenty. To duże ułatwienie, biorąc pod uwagę fakt, ile czasu zajmuje załatwienie wszystkich formalności z tym związanych.

5. Dopasowanie

Gotową spółkę możesz dopasować do swoich potrzeb. W zależności co chcesz robić po zakupie, możesz wybrać długość jej stażu. Dłuższy, w przypadku starania się o kredyt, a krótszy jeśli chcesz wziąć udział w projektach, które często oferowane są nowo powstałym firmom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here